Informační servis

Články a informace o prevenci, bezpečnosti, ochraně zdraví a vzdělávání zaměstnanců.

Zpět na výpis článků

Nátlakové praktiky v BOZP a PO

Tak už i obor BOZP a PO zasáhly nepříjemné nátlakové obchodní praktiky.

Poslední dobou se stále častěji setkáváme se zkušenostmi našich klientů a vystrašených majitelů zejména menších firem, kteří absolvovali znepokojující telefonické rozhovory ohledně problematiky BOZP a PO. Jejich společným jmenovatelem je značně agresivní zastrašování pokutami od státního odborného dozoru za neplnění zákonných povinností v oblasti BOZP a PO. Někteří z adresátů dokonce nabyli zcela mylného dojmu, že osoba, která je aktivně kontaktovala, je zástupcem přímo některého ze státních dozorových orgánů pro BOZP a PO a oslovila je jen dobře míněnou poradou, kam se při snaze o záchranu před zkázou světa s důvěrou obrátit.

Abychom nemuseli řešit množící se dotazy našich klientů s podobnými zkušenostmi jednotlivě, připravili jsme pro vás toto vyjádření.

Výše popsanými praktikami se prezentuje nový hráč na českém trhu se službami BOZP a PO společnost Extéria případně její obchodní partneři vystupující velmi aktivně pod stejnou značkou.

Extérii sice nelze upřít úspěchy v různých soutěžích frenčízantů všemožného zaměření, ale kvalitní poradenství BOZP a PO by mělo stavět na zcela jiných základech než jsou kontroverzní obchodní praktiky.

Už samotná webová prezentace Extérie v souvislosti s poskytovanými službami v BOZP a PO leccos napoví. Odborné služby postavené na lukrativitě poradenství v BOZP a PO, krátkodobé ziskovosti, provizním systému či skutečnosti, že frenčízanti, kteří odbornou poradenskou službu nabízejí, nepocházejí z řad odborníků na oblast BOZP a PO, ale obchodníků, finančních poradců či makléřů, nejsou podle nás to, co by mělo budit zájem a důvěru v odborný servis.

Koneckonců, proti gustu žádný dišputát. Pokud však hledáte spolehlivého a ověřeného partnera pro outsourcing BOZP a PO (pravda, Exteria nabízí na svém webu OUTSORSING, takže jde možná o něco úplně nového), doporučujeme výběr opřít zejména o:

  • reference - ověřte si je přímo u zákazníků
  • komplexnost nabízených služeb
  • profesionalitu a renomé poradenského týmu
  • dojem z osobního jednání

Další články

i
img

Web aplikace INSTRUCTOR v novém kabátě

INSTRUCTOR v novém kabátě Nový atraktivní vzhled dostal od června web e-learningového školícího…

Přečíst
i
img

Defibrilátor na pracovišti

Defibrilátor na pracovišti – investice, která zachraňuje životy Každý den umírá v evropské populaci…

Přečíst
i
img

Reflexní vesta na pracovní a soukromé cestě

Reflexní vesta na pracovní a soukromé cestě Není vesta jako vesta, resp. česká právní úprava…

Přečíst
i
img

Bezpečnost práce a požární ochrana v pronajatých kancelářích

Bezpečnost práce a požární ochrana v pronajatých kancelářích “My jsme tady jen v pronájmu, o to se…

Přečíst

Zaujali jsme Vás?

Kontaktujte nás, připravíme Vám nezávaznou nabídku.